Nowa Toyota Supra

Nowa Toyota Supra

Internet jest pełen inspiracji. Czytam komentarze pod jakimś artykułem i znajduję tam taką perełkę jak „nowa supra jest słaba to BMW w przebraniu i nie ma 2JZ”. Autor tych słów chyba nie zorientował się jeszcze, że mamy 2019 rok i współpraca dużych koncernów jest normą. Mercedesy mają pod maską silnik Renault, Mitsubishi montowało w Lancerze diesla od VW (na dodatek tego złego) i tak dalej… Takich przykładów można podać setki. I co w związku z tym? No nic, każdy oszczędza jak może, dzieli się technologią.

Większość fanów myśląc o Toyocie Supra ma w głowie IV generację tego modelu, tą z „Szybkich i Wściekłych”. Ma ten legendarny silnik 2JZ więc jest najlepsza, najwspanialsza, jedyna prawdziwa. Być może tak jest, ale tak jak wspomniałem na początku – mamy 2019 rok. Jeśli Toyota miała by projektować ten samochód od początku do końca bez współpracy z BMW to nigdy by nie powstał. To kosztowałoby zbyt dużo i dalej fani żyliby marzeniami o nowej generacji sportowego modelu Toyoty, która postąpiła słusznie współpracując z BMW. Nowa Supra wygląda świetnie, ma świetne R6 i 340 KM przenoszone tylko na tylną oś. Idealny przepis na współczesne wcielenie tego legendarnego modelu. Czego chcieć więcej? Być może chociaż opcjonalnego napędu na 4 koła. Ten kto naprawdę chciał kupić taki samochód to go kupi i pokrewieństwo z BMW Z4 to dla klienta raczej zaleta, nie wada. Jestem przekonany, że zdecydowana większość internetowych fanów Toyoty i 2JZ nie ma i nigdy nie miała styczności z tym silnikiem. Podobnie zresztą jak ja, a tym bardziej nigdy takiego samochodu nie kupi. Najlepszym dowodem na to jest fakt,  że pierwszy egzemplarz został sprzedany za 2,1 mln dolarów jeszcze przed wyprodukowaniem i został kupiony na aukcji charytatywnej. Czyli raczej nie przez zapalonego fana, który swoje żale wylewa w Internecie.

To ta „najlepsza” Supra.

Niech każdy internetowy hejter Supry schowa się do swojej nory i czeka na oficjalną informację „Nowa GT86 będzie opracowana razem z Subaru”.

Close Menu